Kontakt

MUDr. Jaroslav Haman
všeobecný praktický lékař

Adresa ordinace:  572 01 Polička, Smetanova 55    ukaž na mapě

Telefon: 461 721 234

E-mail: ordinacehaman{zavináč}seznam.cz

IČO: 725 38 635

Smluvní zdravotní pojišťovny

Naše zdravotnické zařízení je zařazeno do programu kvality péče Akord VZP

ordinaceHAMAN

Očkování proti chřipce

Od 16.9.2021 budeme očkovat proti chřipce každé pondělí a čtvrtek v době od 14:00 do 16:00. Je to z důvodu minimalizace rizika setkání s nemocnými pacienty.  Pokud se necítíte dobře, vykazujete známky infekce dýchacího ústrojí očkování odložte, případně konzultujte svůj zdravotní stav předem. 

Počet vakcí je omezený, proto očkování zbytečně neodkládejte. 

Pro pacienty nad 65 let věku je také určitna vakcína proti pneumokokům Prevenar 13, kterou pojišťovna plně hradí a očkuje se pouze 1x nad 65 let věku.

Očkování proti Covid 19

Od 18. 10. 2021 mohou praktičtí lékaři objednávat vakcínu Comirnaty od firmy Pfizer po 30 dávkách. Očkovat v ordinaci budeme od 4. 11. 2021. Na termínu očkování je třeba se telefonicky domluvit. Očkovat pacienty budeme postupně podle našich časových možností vzhledem k velké vytíženosti ordinace. Očkovat budeme jak zatím nevakcinované (přeočkování je za 3 týdny od první dávky) tak 3. dávky. Na 3. dávku se prosím hlaste až po obdržení SMSky ze sytému, že Vám od poslední vakcinace uběhlo 6 měsíců. 

Rád bych poprosil hlavně staré pacienty na 60 let věku a hodně nemocné pacienty, aby se nechali naočkovat, pokud ještě naočkovaní nejsou. Delta mutace je vysoce infekční a může mít závažné zdravotní komplikace, které mohou vést až k úmrtí.

Množí se dotazy ohledně 3. dávek. Dle stanoviska české vakcinologické společnosti ze dne 23. 8. 2021 (odkaz zde) je 3. dávka důležitá především pro pacienty na 65 let věku a pacienty hodně nemocné. Cituji:

Aplikace posilovací dávky (booster) vakcíny

Z důvodu oslabení imunity v čase a potřeby zajištění dostatečné ochrany proti převažující delta variantě SARS-CoV-2 doporučujeme aplikaci posilovací (booster) dávky těmto nejzranitelnějším skupinám osob:

 * senioři ve věku 65+ let,

  * osoby umístěné ve zdravotnických zařízeních poskytovatele dlouhodobé lůžkové péče nebo v domovech pro seniory, anebo v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem,

 *  osoby s chronickými onemocněními s predispozicí k těžkému průběhu nemoci covid-19,

 * zdravotníci a pracovníci v zařízení sociálních služeb.

Pro posilovací dávku u osob očkovaných vektorovou vakcínou se doporučuje aplikace jedné dávky mRNA vakcíny.

Posilovací dávku je možné aplikovat simultánně v jeden den spolu s vakcínou proti chřipce, vždy však do jiného aplikačního místa.

U zdravotníků a pracovníků v zařízeních sociálních služeb doporučujeme přeočkování zejména těm osobám, které v minulosti onemocnění covid-19 nikdy neprodělaly.

Pokud jste prodělali infekci Covid 19 a absolvovali jste úplné očkování tak byste měli mít solidní imunitu a 3. dávka je pouze na zvážení. 

Pokud jste mladší a nerizikoví tak je 3. dávka na zvážení. 

Vzácný nežádoucí účinek vakcíny firem Astra Zeneca a Johnson

U vektorových vakcín je pozorován vzácný nežádoucí účinek - vznik krevních sraženin s nízkým počtem krevních destiček.

Čti více ...

Očkování proti Covid 19

Pro více informací o očkování, organizaci očkování a vakcínách rozklikněte článek.

Čti více ...

Elektronická objednávka léků

Pro objednaní elektronického receptu trvale užívaných léků, poukazů na inkontinenční či jiné pomůcky otevřete.

Čti více ...

Covid dotazník

Mám příznaky Covid 19 či jsem byl v kontaktu s Covid pozitivním člověkem? Vyplňte dotazník a já se Vám ozvu

Čti více ...

Konzultace zdravotního stavu

Pro konzultaci zdravotního stavu či dotaz rozklikněte 

Čti více ...

Informace o chodu ordinace v době COVID 19

Drazí pacienti,

ordinační hodiny jsou v platnosti. Na poliklinice je nezbytné nosit roušky, při vstupu na polikliniku prosím využijte dávkovače k dezinfekci rukou. 

Na vyšetření je potřeba se objednat na konkrétní datum a čas.

Nadále zůstává možnost telefonického či emailového objednávání léků a konzultací. V e-mailu prosím uvádějte své jméno, datum narození či rodné číslo, konkrétní název léku včetně síly a dávkování, telefon, na který zašlu elektronický recept.

Pravidla a nastavení systému ohledně nemoci COVID 19:

1. setkal jsem se s osobou, která je Covid 19 pozitivní, nemocná (rizikovým kontaktem se myslí délka minimálně 15 minut na vzdálenost kratší 2 metrů bez ochranných pomůcek):

Zavolejte prosím do ordinace. Já nebo sestřička se Vás vyptáme na podrobnosti kontaktu a zda máte nějaké příznaky. Pokud budete potřebovat tak Vám vystavím pracovní neschopnost - karanténu. Karanténa se počítá od data posledního rizikového kontaktu s Covid 19 pozitivním/nemocným. V rámci karantény byste měl/a absolvovat 1 výtěr z nosohltanu/úst k vyloučení přítomnosti viru SARS Cov 2. Pokud jste bez potíží tak test ideálně 5. až 7. den. od rizikového kontaktu.  V případě negativity testu a bez klinických potíží se karanténa ukončí 14. den od rizikového kontaktu. Pokud se u Vás během karantény projeví možné příznaky nemoci COVID 19, je vhodné udělat výtěr (ev. další výtěr), co nejdříve tak, aby v případě pozitivity začala běžet 14 denní lhůta od pozitivního testu (viz bod 2)

2. mám pozitivní test na COVID 19: je nezbytné vystavení a dodržování karantény resp. izolace  (být doma, vyhýbat se kontaktům s ostatními, rouška, dezinfekce rukou a okolí), která trvá minimálně 14 dnů od data pozitivního testu za předpokladu, že alespoň poslední 3 dny je pacient zcela bez potíží. Kontrolní výtěr k ukončení izolace se neprovádí.

3. žiji s osobou COVID 19 pozitivní/nemocnou ve společné domácnosti: platí pro Vás karanténa (viz bod 1). S ukončením karantény pozitivně testované osoby ve společné domácnosti byste měli mít výtěr a v případě negativity výtěru Vám kranténa končí.

Na výtěr k vyloučení přítomnosti viru SARS Cov 2 je potřeba vystavit elektronickou žádanku - vystavím po telefonu. Elekronická žádanka je uložena v centrálním systému, pacient nepotřebuje žádný papír ani mu nic nepřijde na email! U výtěru je provedena legitimace pacienta (kratička ZP či občasnký průkaz) a elektronická žádanka vyhledána.

Termín výtěru je vhodné rezervovat! Pokud ovšem máte akutní příznaky tak v Litomyšli provedou test i bez objednání po vystání fronty.[nbsp]

Rezervace termínu výtěru v nemocnici v Litomyšli či v Krajské nemocnici v Pardubicích odkaz  https://nempk.reservio.com/.

Rezervace termínu výtěru ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové zde.

 

Prosím pacienty, kteří mají možné klinické příznaky COVID 19 (teplota nad 37,3°C, kašel, bolesti svalů kloubů, ztráta čichu, chuti, průjem..) a pravděpodobně se mohli setkat s COVID nemocným člověkem (např. výskyt na pracovišti..), aby volali a domluvili se na dalším postupu. Je lépe udělat nejprve výtěr než zbytečně ohrožovat pacienty v čekárně či v ordinaci. 

Informace o nemoci COVID 19 ze Státního zdravotního ústavu odkaz zde.

Děkujeme za pochopení a respektování pravidel.

Kontakt:

Telefon 461 721 234,  e-mail: ordinacehaman@seznam.czOd 1. 2. 2016 ordinujeme v nových prostorech

Od 1. 2. 2016 je ordinace přesunuta do 2. patra vlevo na poliklinice v Poličce. Důvodem přesunu byla především prostorově nevyhovující sesterna. Přístup do ordinace zůstává bezbariérový - plošina u schodů při hlavním vchodu do budovy a výtah v pravé části polikliniky. Prosím, abyste se nebáli těchto možností využívat.
Nová ordinace má samostatnou čekárnu. V sesterně přibude zdravotní lůžko a odběrové křeslo.
Při vchodu do čekárny vpravo je nově umístěna schránka, kam můžete vhazovat požadavky na předpis léků a pomůcek, výsledky vyšetření od specialistů, zapůjčenou zdravotní dokumentaci, připomínky... 

Vážení pacienti, věřím, že změnu přijmete s pochopením a zachováte nám důvěru i nadále. Děkuji Vám.

Výpis ze zdravotní dokumentace je nezbytný k provedení pracovnělékařské prohlídky

Dle § 42 odst. 1 písm. b) zákona o specifických zdravotních službách č. 373/2011 Sb.   je nezbytnou součástí k vydání lékařského posudku ke způsobilosti k práci výpis ze zdravotní dokumentace od registrujícího praktického lékaře pacienta. Bez tohoto výpisu nemohu posudek vydat.

Předepisování léků

Vážení pacienti,

užívání léků a jejich předepisování vyžaduje pravidelnou klinickou kontrolu Vašeho zdravotního stavu a laboratorní vyšetření tak, abychom společně zabránili možným nežádoucím účinkům léků či jejich nevhodnému dávkování. Pokud je Váš stav stabilní, je vhodná kontrola jednou za 3 měsíce. Nepodkročitelným minimem je 6 měsíců (u sledovaných diabetiků  3 měsíce). Buďme každý strážcem svého zdraví.

                                   Děkuji za pochopení.

Ordinační hodiny (provozní hodiny)

Pondělí
8.00 - 11.30
návštěvní
služba
13.30 - 18.00
Úterý 8.00 - 12.30
12.30 - 13.30
administrativa
návštěvní služba
Středa 8.00 - 12.30
12.30 - 13.30
administrativa
návštěvní služba
Čtvrtek
8.00 - 11.30
návštěvní
 služba
13.30 - 16.00
Pátek 8.00 - 12.00
12.00 - 13.00
administrativa
návštěvní služba

 

Administrativa - hodiny určené pro objednané pacienty k vyplnění formulářů pro OSSZ, návrhu na lázně, preventivní prohlídky.

Poslední pacient bude ošetřen 15 minut před ukončením ordinační doby.

Prosíme pacienty, aby se na vyšetření objednali předem telefonicky. Zkrátí se tím čas Vašeho čekání a zefektivní chod ordinace.

Akutní pacienty ošetříme ihned.

Přístrojové vybavení ordinace

Ordinace je vybavena glukometrem, EKG, přístrojem na dlouhodobé monitorování krevního tlaku (tzv. TK Holter), přístrojem na měření INR (srážlivost krve při užívání warfarinu), CRP (ukazatel zánětu) a kvatitativní stanovení přítomnosti krve ve vzorku stolice (FOB, TOKS).

Čti více ...

Ceník výkonů nehrazených zdravotní pojišťovnou

Ceník s platností od 7. července 2020 ve formátu pdf.

Seznam zdravotních služeb s informovaným souhlasem

Prohlášení v pdf.